b) Video: divadelní představení na motivy povídky povídky Faith of Our Fathers/Víra našich otců

HERCI A STUDENTI OPĚT SPOLU. DIVADELNÍ PROJEKT ZKOUMÁ „SOUČASNOU TOTALITU“

Nevýdělečná divadelní inscenace – společný projekt studentů divadelní a filmové vědy FF Univerzity Palackého v Olomouci, herců činohry Moravského divadla Olomouc a členů divadelně-improvizační skupiny O.Li.V.Y. Záznam premiéry ze dne 30. dubna 2013. Byla dominující ideologie před Sametovou revolucí opravdu jen „vírou našich otců“? Není naše dnešní společnost jen lehce přebarvenou strukturou, v níž se za trochu jinými maskami skrývají stále stejné principy? Podaří se v budoucnu odstranit kořeny tohoto zkaženého uvažování, nebo se budeme potýkat se stále stejnými problémy?

HERCI A STUDENTI OPĚT SPOLU. DIVADELNÍ PROJEKT ZKOUMÁ „SOUČASNOU TOTALITU“

Původní článek k divadlu – 23.4.2013 Autor: Ondřej Mergl (zdroj přetisku zde)

Lákavé téma vlivu společenského systému či mocenských struktur na jedince a úlohu odposlechů, televize či tisku v tomto procesu zpracovává inscenace Víra našich otců? Ta je společným projektem studentů a profesionálních herců a za předlohu má povídku amerického autora bestsellerů Philipa K. Dicka. Premiéra se uskuteční v úterý 30. dubna od 19:30 v divadelním sále Konviktu.

Byla dominující ideologie před Sametovou revolucí opravdu jen „vírou našich otců“, nebo se podobné principy skrývají pod lehce přebarvenými maskami i v dnešní společnosti? Také na tuto otázku se snaží najít odpověď nová inscenace. Zpracování povídky Faith of Our Fathers amerického spisovatele Philipa Kindreda Dicka, z jehož pera pochází předlohy filmů jako Blade Runner, Total Recall či Minority Report, se ujali studenti divadelní a filmové vědy Univerzity Palackého ve spolupráci s herci činohry Moravského divadla a členy olomoucké divadelně-improvizační skupiny OL.Í.H.NĚ.

„Tímto složením chceme mimo jiné poukázat na možnosti vzájemného okysličení olomouckého divadelního podhoubí,“ vyjádřil se ke spojení studentů jinak teoretické katedry s profesionálními herci a divadelními improvizátory režisér představení Petr Dvořák.

Pro Dickovu tvorbu je typické zaměření na psychologii a jednání ústřední postavy, jež je okolní společností manipulována a znejišťována do takové míry, že si pak již není jista, zda jsou prožívané situace realitou, či nikoliv. Oproti předloze jsou vypuštěny sci-fi prvky, zachován ovšem zůstává antiutopický charakter námětu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s